Başarılarımız

TÜBİTAK 2209-A Başarısı (Ağustos, 2018)

Öğrencimiz Reyhan Çelekoğlu’nun, Prof. Dr. Belma Özbek danışmanlığında hazırlamış olduğu ‘’Al2O3 Katkılı Nanolübrikantlarin Hazırlanması ve Reolojik Özelliklerinin Modellenmesi" isimli projesi TÜBİTAK 2209-A kapsamında desteklenmeye hak kazanmıştır. Öğrencimiz ve öğretim üyemizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

TÜBİTAK 2209-A Başarısı (Ağustos, 2018)

Öğrencimiz Ayce Melike Özyurt’un,  Arş. Gör. Sinem Şimşek Kekevi danışmanlığında hazırlamış olduğu ‘’Motor Yağı Katkısı Olarak Bitkisel Kaynaklı Karbon Nanoparçacık Kullanımı Ve Reolojik Özelliklerin Modellenmesi", isimli projesi TÜBİTAK 2209-A kapsamında desteklenmeye hak kazanmıştır. Öğrencimiz ve öğretim üyemizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz

Öğrencimiz Ayşe Kaşka’nın Başarısı (Haziran, 2018)

Bölümümüz öğrencilerinden Ayşe Kaşka, 2017-2018 eğitim-öğretim Yılında Kimya-Metalurji Fakültesi ve Bölümümüzde 1. Dereceyle mezun olmuştur.  Dereceye giren öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Öğrencilerimizin ve Öğretim Üyelerimizin Başarısı (Mayıs, 2018)

Emel ALKAN, Merve Sevil ÖZBEK, Şerife Nurbanu DOĞAN ve Ege BAYDARGİL isimli öğrencilerimiz, Doç.Dr. Yavuz SALT ve Dr. Öğr. Üyesi İnci SALT hocalarımızın danışmanlığında hazırlamış oldukları, Türkiye’de Maleik Anhidrit Üretim Prosesi: Tesis Veri Değerlendirmesi ve Ekonomik Analiz başlıklı çalışmaları ile Kimya Mühendisliği Tasarım Etkinliği-2 (KİMMTE-2), 3.lük ödülünü kazanmışlardır. Hocalarımızı ve öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz. Ayrıntı için tıklayınız.

Öğretim üyelerimizden Prof. Dr. İbrahim Doymaz’ın Başarısı (Ekim, 2018)

Bölümümüz öğretim üyelerimizden Prof. Dr. İbrahim Doymaz, 1 Ocak – 31 Aralık 2017 dönemine ait Yazar Sayısı ve Dergi Etki Puanı sıralamasında Kimya-Metalürji Fakültesi öğretim elemanları arasında 2. Sırayı alarak bilim dünyasına yapmış olduğu katkıları nedeniyle YTÜ-Teşekkür Belgesi ile ödüllendirilmiştir. Öğretim üyelerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.