Araştırma Grupları

 

PROF.DR. SABRİYE PİŞKİN VE ÇALIŞMA GRUPLARI

Bor Teknolojileri:

Doç.Dr. Mehmet Burçin PİŞKİN (Biyomühendislik), Yrd.Doç.Dr. Emek M. DERUN, Yrd.Doç.Dr. Nurcan TUĞRUL, Arş.Gör.Dr. Aysel K. FİGEN, Arş.Gör.Dr. A. Seyhun KIPÇAK,

Arş.Gör.Dr. Müge S. YILMAZ, Arş.Gör. Özgül D. ÖZDEMİR

Yüksek Lisans Öğrencileri

Nazlı Elif ŞİR, Ömer Faruk BAYRAKTAR, Kübra KUNT, Hatice SARI, Koray TAŞÇI

Hidrojen Enerjisi:

Doç.Dr. Mehmet Burçin PİŞKİN (Biyomühendislik), Yrd.Doç.Dr. Emek M. DERUN, Yrd.Doç.Dr. Nurcan TUĞRUL, Arş.Gör.Dr. Aysel K. FİGEN, Arş.Gör.Dr. A. Seyhun KIPÇAK,

Arş.Gör.Dr. Müge S. YILMAZ, Arş.Gör. Özgül D. ÖZDEMİR

Doktora Öğrencileri

Bilge ÇOŞKUNER, Hatice ERGÜVEN

Yüksek Lisans Öğrencileri

Verda İMAMOĞLU, Cansu MOTOR

Endüstriyel Atıkların Geri Kazanımı:

Doç.Dr. Mehmet Burçin PİŞKİN (Biyomühendislik), Yrd.Doç.Dr. Emek M. DERUN, Yrd.Doç.Dr. Nurcan TUĞRUL, Arş.Gör.Dr. Aysel K. FİGEN, Arş.Gör.Dr. A. Seyhun KIPÇAK,

Arş.Gör.Dr. Müge S. YILMAZ, Arş.Gör. Özgül D. ÖZDEMİR

Doktora Öğrencileri

Evren TERZİ (İstanbul Ünv.), Eyüp EREN, Meral YILDIRIM

Yüksek Lisans Öğrencileri

Ekin ÇINAR, Nevin KARAMAHMUT, Şeymanur TÜRKMEN,

Yarı İletken Teknolojileri:

Doç.Dr. Mehmet Burçin PİŞKİN (Biyomühendislik), Yrd.Doç.Dr. Emek M. DERUN, Yrd.Doç.Dr. Zeynep AKDESTE (Biyomühendislik) 

Yeni Nesil Yapı Malzemeleri ve Mezogözenekli Yapılar:

Doç.Dr. Mehmet Burçin PİŞKİN (Biyomühendislik), Yrd.Doç.Dr. Emek M. DERUN, Arş.Gör.Dr. Aysel K. FİGEN, Arş.Gör.Dr. Müge S. YILMAZ, Arş.Gör. Özgül D. ÖZDEMİR,

Mak. / Elek. Müh. Seyit KAPLAN, Kim. Müh. Nevin KARAMAHMUT

Doktora Öğrencileri

Tuğçe ŞENBERBER, Emrah ÖZKAN

Biyoteknoloji ve Gıda Teknolojileri:

Prof.Dr. Bülent TOPBAŞ (Marmara Ünv.), Doç.Dr. Mehmet Burçin PİŞKİN (Biyomühendislik),

Doç.Dr. Tarık EREN (Kimya), Yrd.Doç.Dr. Zeynep AKDESTE (Biyomühendislik),

Yrd.Doç.Dr. Emek M. DERUN, Yrd.Doç.Dr. Nurcan TUĞRUL, Arş.Gör.Dr. Aysel K. FİGEN,

Arş.Gör.Dr. A. Seyhun KIPÇAK, Arş.Gör.Dr. Müge S. YILMAZ,

Arş.Gör. Özgül D. ÖZDEMİR, Dt.Dr. Pınar Y. ATALI (Marmara Ünv.) 

Doktora Öğrencileri

Arzu PALANDÖKEN, Zeynep K. ESLEK

Yüksek Lisans Öğrencileri

Sera BAYBAL (Biyomühendislik), Tuğçe YALÇIN, Funda DEMİR, Nida GELİBOLU, Özge ÖZTÜRK, Esra ALTAY (Kimya)

 

PROF.DR. MUALLA ÖNER VE ÇALIŞMA GRUPLARI

Kristalizasyon:

Yrd.Doç.Dr. Emel AKYOL, Yrd.Doç.Dr. Özlem DOĞAN , Dr. Semra KIRBOĞA OKUMUŞ, Arş.Gör. Tuğçe BEKAT

Yurt dışı ortaklar

Prof.Dr. Kostas Demadis (Girit Üniversitesi, Yunanistan), Prof.Dr. S.R. Khan (Florida Universitesi, ABD)

Yüksek Lisans Öğrencileri      

Özlem BUDAK, Tolga YARDIM, Gamze KILIÇ, Zeynep GENÇTÜRK, Duygu GÜRBÜZ

Polimer ve Biyopolimer Nanokompozitler:

Yrd.Doç.Dr. Emel AKYOL , Arş.Gör. Tuğçe BEKAT,  Dr. Semra KIRBOĞA OKUMUŞ

Yurt dışı ortaklar

Dr. Ken Elen (Hasselt Üniversitesi, Belçika ) 

Doktora Öğrencileri

Eren DALGAKIRAN

Yüksek Lisans Öğrencileri

Tolga YARDIM, Gamze KILIÇ, Zeynep GENÇTÜRK, Fatma Berna İLHAN, Miray Bayram, (2. Tez Danışmanı), Şirin Çavuşoğlu, (2. Tez Danışmanı).

Polimer Sentezi:

Dr. Semra KIRBOĞA OKUMUŞ

Yüksek Lisans Öğrencileri

Özlem BUDAK

İlaç Salımı:

Yrd.Doç.Dr. Emel AKYOL, Yrd.Doç.Dr. Özlem DOĞAN

Yüksek Lisans Öğrencileri

Özge ULU, Ayşegül AKTAŞ

DEVA İlaç

Kataliz ve Fotokataliz:

Yüksek Lisans Öğrencileri

Ahmet Aytek KARASU

Adsorbsiyon

Dr. Semra Kırboğa Okumuş

 

PROF.DR. BELMA KIN ÖZBEK ve ÇALIŞMA GRUPLARI 

Enzimatik Hidroliz Kinetiği ve Enzim İnaktivasyonunun Modellenmesi

Prof.Dr. Belma Özbek

Doç.Dr. Dilek Kılıç Apar

Yrd.Doç.Dr. Elçin Demirhan Yılmaz

Arş.Gör. Şule Ünal

Biyomalzemeler ile Ağır Metal giderimi

Prof.Dr. Belma Özbek

Nanobiyoyapılı Malzemeler ile Enzim İmmobilizasyonu

Prof.Dr. Belma Özbek

Arş.Gör. Şule Ünal

Biyomalzemeler ile Protein İmmobilizasyonu

Prof.Dr. Belma Özbek

Doç.Dr. Dilek Kılıç Apar

Yrd.Doç.Dr. Elçin Demirhan Yılmaz

Arş.Gör. Şule Ünal

Mikrodalga ile Gıda Kurutulması, Doku ve Renk Özelliklerinin İncelenmesi ve Modellenmesi

Prof.Dr. Belma Özbek

Doç.Dr. Dilek Kılıç Apar

Yrd.Doç.Dr. Elçin Demirhan Yılmaz

Biyoteknolojik Proseslerde Sonikasyon İşleminin Etkisinin İncelenmesi ve Modellenmesi

Prof.Dr. Belma Özbek

Doç.Dr. Dilek Kılıç Apar

Yrd.Doç.Dr. Elçin Demirhan Yılmaz

Sulu Çözeltilerden Boya Giderimi

Prof.Dr. Belma Özbek

Arş.Gör. Şule Ünal

 

PROF.DR. SEMA Z. BAYKARA VE ÇALIŞMA GRUPLARI

Proje Grupları Ulusal ve Uluslararası Projeler bazında oluşturulmaktadır.

Bugüne kadarki işbirlikleri;

  • University of Montreal – Mechanical Engineering Department.
  • Institute of Electrochemistry and Energy Systems of Bulgarian Academy of Science (IEES-BAS)
  • National Institute for Cryogenics and Isotopic Technologies, Romanian (ICIT)
  • A.O. Kovalevsky Institute of Biology of the Southern Seas, Oceanology Centre, National Academy of Science of Ukraine (OC-IBSS)
  • Karlsruhe Institute of Technology, Institute for Micro Process  Engineering (KIT-IMVT)
  • Centre for Research & Technology Hellas/Chemical Process Engineering Research Institute (CERTH-CPERI)
  • TUBITAK-Marmara Araştırma Merkezi, Enerji Enstitüsü (TUBITAK-MAM-EE)
  • Yıldız Teknik Üniversitesi içindeki işbirlikleri ise,
    • Kimya Mühendisliği Bölümü
    • Makina Mühendisliği Bölümü
    • Kimya Bölümü

 öğretim üyeleri ile yapılmıştır.

 

DOÇ. DR. MESUT AKGÜN VE ÇALIŞMA GRUPLARI

Scft-Süperkritik Akışkan Teknolojileri Araştırma Grubu:

Arş.Gör.Dr. Ekin KIPÇAK, Arş.Gör. Demet YENİALACA

Yüksek Lisans Öğrencileri

Ferda CİVAN, Sema ŞENTÜRK

Proses Kontrol Araştırma Grubu:

Yüksek Lisans Öğrencileri

Gizem AKIN

 

DOÇ. DR. F. JALE GÜLEN

Adsorpsiyon :

Sevda Karademir (YL öğrencisi)

Özlem Demir (YL öğrencisi)

 

DOÇ. DR. İBRAHİM DOYMAZ VE ÇALIŞMA GRUPLARI

Kurutma Teknolojisi:

Doktora Öğrencisi

Seda KAYRAN

Yüksek Lisans Öğrencileri

Fatih GÜVEN, Medine ŞAHİN, Zeynep KERVANCI, Cansu AKTAŞ

Gıda Teknolojisi:

Yüksek Lisans Öğrencisi

Hande Neriman YILMAZ

 

 

YRD. DOÇ.DR. BURCU DİDEM ÇORBACIOĞLU ÇALIŞMA GRUPLARI

Pet Atıkları:

Yüksek lisans Öğrencisi

Bekir Çiçek

Kompozit Pelet:

(YTÜ Metalurji ve Malzeme Mühendisliğinden: Doç.Dr. Muhlis Sarıdede, Arş.Gör. Dr. Burak Birol, Arş.Gör. Dr. Nilüfer Duygulu, Arş.Gör. Dr. Aylin Bekem, Arş.Gör. Gökhan Polat)

Yüksek lisans Öğrencisi

Bekir Çiçek

ERA-NET Yurtdışı Projesi:

Prof. Dr. Z. Sema Baykara, Arş.Gör. Dr. Zehra Gülten Altın, Arş.Gör. Dr. Berceste Beyribey, Arş.Gör. Dr. Eren Figen

Doktora öğrencisi

Nafi Güldal

Yakıt Pili:

Arş.Gör. Dr. Zehra Gülten Altın, Arş.Gör. Dr. Berceste Beyribey, Yücel Ceviz

Doktora öğrencisi

Yücel Ceviz

 

YRD.DOÇ.DR. YAVUZ SALT

Membran Teknolojileri

(Polimerik Membran Hazırlama, Pervaporasyon, Membran Reaktör):

Yrd. Doç.Dr. İnci Salt

Yrd.Doç.Dr. M. Selçuk Mert (Yalova Üniversitesi)

Yüksek Lisans Öğrencisi Neslihan Coşkun

Katalizör Hazırlama ve Heterojen Reaksiyon Kinetiği:

Yrd.Doç.Dr. İnci Salt

Yrd.Doç.Dr. M. Selçuk Mert (Yalova Üniversitesi)

 

YRD.DOÇ.DR. YASEMEN KALPAKLI VE ÇALIŞMA GRUPLARI

Katalizör Hazırlama-Kompozit Malzemeler:

Yüksek Lisans Öğrencileri

Şafak TOYGUN, Gülhan KÖNEÇOĞLU

Fotokatalitik Bozunma Ve Kinetik İncelemesi:

Yüksek Lisans Öğrencileri

Şafak TOYGUN, Gülhan KÖNEÇOĞL, Başak OTSUNKARCI

Killer, Modifiyeli Killer ve Ağır Metal Giderimi

Yüksek Lisans Öğrencileri

Hilal MEŞECİKLİ CANSEVER

İleri Teknoloji Seramikleri - Refrakterler:

Yüksek Lisans Öğrencileri

İsmail ACAR

 

YRD.DOÇ.DR. İNCİ SALT

Katalizör Hazırlama ve Heterojen Reaksiyon Kinetiği:

Yrd.Doç.Dr. Yavuz Salt

Yrd.Doç.Dr. M. Selçuk Mert (Yalova Üniversitesi)

Zeolitler ve Zeolitlerin Yapısal Modifikasyonu:

Yrd.Doç.Dr. Yasemen Kalpaklı

Kimyasal Isı Pompaları-Enerji:

Prof. Dr. Olcay Kıncay (Makine Mühendisliği)

Prof.Dr. Fatma Karaca (Marmara Üniversitesi)

Yrd.Doç.Dr. Yavuz Salt

Yrd.Doç.Dr. M. Selçuk Mert (Yalova Üniversitesi)

 

YRD.DOÇ.DR. SENNUR DENİZ VE ÇALIŞMA GRUPLARI

Membran Hazırlama ve Membran Gaz/Sıvı Ayırma Teknolojileri: 

Doç.Dr. Mesut AKGÜN, Yrd.Doç.Dr. Mehtap ŞAFAK BOROĞLU (İstanbul Üniv. Kimya Müh. Bölümü),

Arş.Gör.Dr. Ayça HASANOĞLU,

Dr. Emin OKUMUŞ (TÜBİTAK MAM, Enerji Enstitüsü),

Kimya Y. Müh. Sevim OKŞAK

Yüksek Lisans Öğrencileri

Çiğdem GÖKOĞLU, Mehmet SOYDAN

Polimer Nanokompozit, Nanogözenekli Malzeme ve Nanopartikül Üretimi:

Yrd.Doç.Dr. Mehtap ŞAFAK BOROĞLU (İstanbul Üniv. Kimya Müh. Bölümü),

Yüksek Lisans Öğrencileri

Ebru BAYCAN

Polimer Sentez ve Karakterizasyonu:

Dr. Özgür PAMİR (Ar-Ge Sorumlusu, Flokser Tekstil San. ve Tic. A.Ş.)

Yüksek Lisans Öğrencileri

Miray SAKARYA, Neslihan GÜLBEYCAN

Fonksiyonel Yüzey Kaplama Malzemelerinin Geliştirilmesi:

Prof.Dr. Hüseyin YILDIRIM (Kimya Bölümü), Prof.Dr. Ayfer SARAÇ (Kimya Bölümü), Mustafa SEZER (Arçelik A.Ş. ATGM Lideri), Duygu AŞURECİLER (Arçelik A.Ş. ATGM), Kimya Müh. Merve Metin

Yüksek Lisans Öğrencileri

Bilgen BIÇAK

 

Yrd.Doç.Dr. Özlem DOĞAN

Nanokompozit Malzemeler 

Doktora Öğrencileri

Büşra BODUR

Adsorpsiyon

Yrd.Doç.Dr. Dilek DURANOĞLU, Yrd.Doç.Dr. İlknur KÜÇÜK

 

Yrd.Doç.Dr. Emel AKYOL

Adsorbsiyon 

Prof.Dr. Sinem GÖKTÜRK (Marmara Üniversitesi)

Doktora Öğrencisi

Hanife BİLGİÇ(AKYILDIZ)


YRD. DOÇ. DR. OSMAN İSMAİL ve ÇALIŞMA GRUPLARI

Absorban ve Biyo-polimerler:

Doktora Öğrencisi

Yüksek Müh. Özlem Gökçe

Yüksek Lisans Öğrencisi

Mustafa Çankaya

Gıda Teknolojileri:

Yüksek Lisans Öğrencileri

Fatma Soysal, Fatmagül Mutlu Demirel

 

YRD.DOÇ.DR. SEYFULLAH KEYF  VE  ÇALIŞMA GRUPLARI

Kimyasal Analiz:

Doç.Dr. Sezgin Bakırdere (Chemistry), Arş.Gör.Dr.. Zehra Altın,

Yüksek Lisans Öğrencileri .  Tuğçe Unutkan , Cansu Güler Güngör

Microdalga Uygulamaları:

Doç.Dr. Sezgin Bakırdere (Chemistry), Arş.Gör.Dr.. Zehra Altın,

Yüksek Lisans Öğrencileri .  Elif Cansu Kandemir

Bitum Modifikasyonu:

Yüksek Lisans Öğrencileri .  Pelin Akgül, Emre Palit

Polimer

Yrd.Doç.Dr. Özlem Doğan, Yrd.Doç.Dr. İlknur Küçük  

 

YRD. DOÇ. DR. DİLEK DURANOĞLU - ÇALIŞMA GRUPLARI

Fotokatalizörler ve Fotokatalitik Bozunma:

Yrd. Doç. Dr. Dilek Duranoğlu